طراحی ویلا

طراحی ویلا در واقع نوع ساخت و نقشه ویلا را مشخص می کند که به مهندسین، کارکنان و کارگران کمک می کند که ویلا زیباتر و دقیق تر را برای شما فراهم کنند.

طراحی ویلا
طراحی ویلا

برای طراحی و رسم نقشه ویلا آن به شما پیشنهاد می کنیم که از مهندسین با تجربه کمک بگیرید تا علاوه بر طراحی زیباتر و بهتر ویلای شما، ویلایی استاندارد را برای شما فراهم کنند تا با خیال راحت بتوانید در این ویلاها زندگی کنید.

طراحی ویلا
طراحی ویلا

انواع ویلا:

  • ویلا یک طبقه
  • ویلا دو طبقه
  • ویلا دوبلکس
  • ویلا تریپلکس
  • ویلا استخر دار
  • ویلا ال اس اف
  • ویلا سبک

طراحی ویلا توسط چه کسی انجام می شود؟

نقشه کشی و دیزاین ویلا توسط مهندسین معمار صورت می گیرد. این طراحی ها بسته به این که ویلا شما چه اندازه ای است و یا اینکه در چه آب و هوایی ساخته می شود متفاوت است.

طراحی ویلا دوبلکس مدرن
طراحی ویلا دوبلکس مدرن

طراحی یک ویلا در انتخاب مصالح نیز نقش به سزایی دارد. برای اینکه ویلا شما با استاندارد های لازم ساخته شود باید حتما با یک مهندس معمار متخصص و با تجربه مشورت کنید. معمار کسی است که از اول تا آخر پروژه شما را راهنمایی می کند تا طبق نقشه و طراحی کارها پیش برود.

طراحی ویلا
طراحی ویلا

طراحی ویلا لاکچری و مدرن:

برای طراحی ویلا لاکچری و مدرن علاوه بر یکدست و یکپارچه بودن محیط، آن را به چند بخش تقسیم می کنند.

استفاده از خطوط تمیز در داخل و خارج ویلا، بدون هیچ گونه تزئینات اضافی، به خانه های مدرن و لاکچری ما یک فضای داخلی بدون تجملات و فضاهای کاملاً جادار و غیر رسمی را می بخشد.

طراحی ویلا
طراحی ویلا

این طراحی های معاصر بر روی نقشه های کف باز تمرکز دارند و به طور برجسته دارای پنجره های بزرگ هستند و آنها را برای استفاده از نور طبیعی برای روشنایی فضای داخلی و همچنین برای گرفتن نمای خوب، مناسب می کند.

همچنین یکی از مهمترین عواملی که ویلای شما را به یک ویلای لاکچری تبدیل می کند، نمای آن است.

طراحی نمای ویلاها معمولا بر اساس منظقه ای که در آن ساخته می شود، طراحی می شود. نمای ویلا ها به دو شکل مدرن و کلاسیک انجام می شود.

استفاده از مصالحی مثل چوب و سنگ به زیبایی بیشتر این ویلاها می افزاید. در طراحی و ساخت ویلا لاکچری و مدرن از نمای مستطیلی، خطوط مسطح یا شیب دار و خطوط مستقیم را استفاده می کنند.

طرح های تمیز و بدون تزئینات خانه اغلب به یک طرح رنگی یکپارچه می پردازد و در تضاد کامل با یک طراحی کلاسیک تر ، مانند یک ویلا با آجر قرمز است. برای استفاده از رنگ و مصالح مورد نیاز، به اقلیم آن منطقه باید توجه داشت.

طراحی داخلی ویلا

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در خانه های شیک و مدرن، طراحی داخلی آن است. طراحی داخلی علاوه بر زیبایی بیشتر خانه به شما کمک می کند تا خانه خود را به راحتی تزئین کنید و از فضاهای مختلف خانه استفاده کنید تا فضای دلگیر و آزار دهنده ای را برای شما ایجاد نکند.

طراحی ویلا پست مدرن
طراحی ویلا پست مدرن

این طراحی به تیم یا اشخاص خاصی سپرده می شود که در این زمینه متخصص هستند و به شما برای زیبایی هرچه بیشتر خانه تان کمک می کنند.

بهترین طراحی ویلا چه نوع طراحی ای است؟

قطعا همه ما می دانیم بهترین طراحی برای هر ویلایی آن است که مشتری را به خود جذب کند و باعث احساس راحتی و امنیت یک خانواده برای خرید آن شود.

به همین دلیل است که امروزه هر شخص برای خرید ویلا و یا طراحی ویلا، از یک مهندس معمار برای طراحی و نقشه کشی ویلا طبق خواسته های خود کمک می گیرد.

هزینه طراحی ویلا

هزینه طراحی ویلا در ابتدا بستگی به شخصی دارد که می خواهد این طراحی را انجام دهد.

طراحی ویلا
طراحی ویلا

همچنین همه ما می دانیم که حیاط امروزه بخش مهمی است ویلاها به حساب می آید. به همین دلیل است که طراحی حیاط ویلا ها یکی از مهمترین هزینه ها در طراحی ویلا به حساب می آید.

نکاتی برای طراحی ویلا

برای انجام این کار باید در نظر بگیریم که اتاق ها نورگیر های مناسب داشته باشند و فضای هر اتاق متناسب با کارکرد آن باشد؛  توجه کنید که آشپزخانه و سالن نشیمن باید به سمت نور مستقیم آفتاب باشند. مثلا اندازه راهرو به اندازه یک اتاق انتخاب نشود.

جایگذاری مناسب هر بخش از ویلا یک اصل ضروری است. مثلا فکر کنید از حمام خارج می شوید و به آشپزخانه میرسید. مسلما این نوع از نقشه کشی به هیچ وجه مناسب نیست. بنابراین هنگام ترسیم نقشه توجه کنید که سرویس بهداشتی و حمام را از بخش های عمومی ویلا جدا کنید.

همچنین توجه به این نکته ضروری است که ویلا های تک طبقه ای لازم نیست از نظر دکوراسیون متنوع و جالب باشند. یکی از توصیه های مناسب برای تهیه ویلا یک طبقه، ایجاد منظره های کارآمد و زیباست.

طراحی ویلا
طراحی ویلا

پنجره با اندازه متغیر و سقف بلند را می توان در ایجاد مکانهای جذاب برای هر اتاق ایجاد کرد. فضاهای صمیمی و خصوصی ممکن است دارای سقف کم و نور ملایم باشد؛ در حالی که اتاق های خانوادگی بزرگ دارای سقف های بزرگ و پنجره هایی هم اندازه با دیوار ها هستند.

جمع بندی:

برای اینکه ویلا زیبا و دلنشینی داشته باشید، لازم است که ویلا شما طراحی ویژه ای داشته باشد.

علاوه بر این مهم است که طراحی خود را به چه کسی می سپارید. طراحی خاص همچنین باعث می شود که مشتریان بیشتری جذب شوند و این برای سازنده ویلا امر مهم و ضروری به حساب می آید.

شما هم می توانید برای طراحی ویلا دلخواه خود، از یک مهندس معمار متخصص و با سابقه کمک بگیرید و با خیال راحت طراحی و طراحی ویلا خود را به او بسپارید.